image/svg+xml

Yhteystiedot

Lomalle
Työmatkalle
Kartalta
Valitse matkakohde tai hotelli

Kaupunkihotellit

Tampere

Lapland Hotels Tampere

Oulu

Lapland Hotels Oulu

Lapin hotellit

Levi

Lapland Hotels Sirkantähti

Ylläs

Lapland Hotels Ylläskaltio

Lapland Hotels Äkäshotelli

Lapland Hotels Saaga

Olos

Lapland Hotels Olos

Rovaniemi

Lapland Hotels Sky Ounasvaara

Lapland Hotels Bear's Lodge

Lapland Hotels Ounasvaara Chalets

Pallas

Lapland Hotels Pallas

Saariselkä

Lapland Hotels Riekonlinna

Kilpisjärvi

Lapland Hotels Kilpis

Hetta

Lapland Hotels Hetta

Luosto

Lapland Hotels Luostotunturi

Valitse matkakohde tai hotelli
huone, aikuinen, lasta
Aikuisia
2
Lapsia
0
Aikuisia
2
Lapsia
0
Aikuisia
2
Lapsia
0
Aikuisia
2
Lapsia
0
Lisää huone
Tulo:
Läh:
Syötä varauskoodi tai yrityskoodi tähän

Tulo:
Läh:

Lapland Hotels yhteistiedot

Myyntipalvelu +358 (0)16 3232
Ryhmävaraukset +358 (0)16 3200 200

Lapland Hotels
Yrjö Kokontie 4
99300 Muonio
myynti@laplandhotels.com
etunimi.sukunimi@laplandhotels.com

 

Johtoryhmä

Ari Vuorentausta
CEO, Lapland Hotels
+358 (0)400 419 896
ari.vuorentausta@laplandhotels.com

Jyrki Niva
CEO, Lapland Safaris
+358 (0)400 692069
jyrki.niva@laplandsafaris.fi

Esa-Matti Tamminen
Johtaja, Ravintolatoiminnot
Lapland Hotels and Lapland Safaris
+358 (0)40 502 6486
et@laplandhotels.com

Jukka Haukkala
Chief Financial Officer
Lapland Hotels and Lapland Safaris
+358 (0)400 364 672
jukka.haukkala@laplandhotels.com

Asko Antikainen
Myyntijohtaja
Lapland Hotels and Lapland Safaris
+358 40 531 3393
asko.antikainen@laplandsafaris.fi

Rami Korhonen
Operatiivinen johtaja, Lapland Safaris
Tuotekehitysjohtaja, Lapland Hotels ja Lapland Safaris
+358 400 561607
rami.korhonen@laplandsafaris.fi

 

MUITA YHTEYSHENKILÖITÄ

Hanna-Maaret Heikurainen
Head of Marketing
Lapland Hotels and Lapland Safaris
+358 050 3716337
hanna.heikurainen@laplandhotels.com

Juuso Holstein
Luova
Lapland Hotels and Lapland Safaris
+358 (0)40 5425544
juuso.holstein@laplandhotels.com

Eine Vaarala
Markkinointipäällikkö
Lapland Hotels
+358 (0) 40 720 4610
eine.vaarala@laplandhotels.com

Julián Amorrich
Digital Marketing Manager
Lapland Hotels and Lapland Safaris
+358 40 181 6025
julian.amorrich@laplandsafaris.fi

Liisa Kokkarinen
Service Design Manager
Lapland Hotels and Lapland Safaris
+358 40 500 9996
liisa.kokkarinen@laplandhotels.com

Tero Mäntykangas
Keittiöpäällikkö
Lapland Hotels
puh/ tel +358 (0)400 891 544
tero.mantykangas@laplandhotels.com

Taru Tahvanainen
Henkilöstöpäällikkö
Lapland Hotels and Lapland Safaris
+358 (0) 400 690 543
taru.tahvanainen@laplandhotels.com

Oona Kuru
Järjestelmäasiantuntija
Lapland Hotels
+358 (0)16 323 6012
oona.kuru@laplandhotels.com

 

Kansainvälinen myynti

Minna Keskinen
Myyntipäällikkö
Lapland Hotels and Lapland Safaris
+358 (0)16 559 4423
minna.keskinen@laplandhotels.com

Jarkko Juutilainen
Myyntipäällikkö
Lapland Hotels and Lapland Safaris
+358 (0)16 323 4321
jarkko.juutilainen@laplandhotels.com

Mikael Rissanen
Myyntipäällikkö
Lapland Hotels and Lapland Safaris
+358 (0)40 8272507
mikael.rissanen@laplandsafaris.fi

Marika Tomminen
Myyntipäällikkö
Lapland Hotels and Lapland Safaris
+358 (0)40 179 5705
marika.tomminen@laplandsafaris.fi

Sébastien Brosseau
Myyntipäällikkö
Lapland Hotels and Lapland Safaris
+358 (0)40 900 3723
sebastien.brosseau@laplandsafaris.fi

Hanna Kumpu
Myyntipäällikkö
Lapland Hotels and Lapland Safaris
+358 (0)40 711 8863
hanna.kumpu@laplandsafaris.fi

 

Kotimaan myynti

Helena Pulju
Myyntineuvottelija
Lapland Hotels and Lapland Safaris
+358 (0)16 3236015
helena.pulju@laplandhotels.com

Satu Mäkinen
Myyntineuvottelija
Lapland Hotels and Lapland Safaris
+358 (0)16 3200 206
satu.makinen@laplandh

Kirsi Sippo
Myyntineuvottelija
Lapland Hotels and Lapland Safaris
+358 (0)16 3200207
kirsi.sippo@laplandhotels.com

 

Yritysmyynti

Milla Ylinampa
Myyntipäällikkö
Lapland Hotels and Lapland Safaris
+ 358 (0)40 5777849
milla.ylinampa@laplandhotels.com

Maarit Uutela
Myyntipäällikkö
Lapland Hotels
+358 (0)40 4854817
maarit.uutela@laplandhotels.com

Jari Hakovirta
Myyntipäällikkö
Lapland Hotels
+358 40 5545971
jari.hakovirta@laplandhotels.com

 

Lapland Hotels aluejohtajat

Tomi Kuosmanen
Aluejohtaja, Muonio-Enontekiö
Lapland Hotels
+358 40 069 4639
tomi.kuosmanen@laplandsafaris.fi

Tommy Sippo
Aluejohtaja, Levi-Ylläs
Lapland Hotels
+358 (0)40 8403262
tommy.sippo@laplandhotels.com

Leena Turunen
Aluejohtaja, Oulu-Tampere-Helsinki
Lapland Hotels
+358 (0)44 5450545
leena.turunen@laplandhotels.com

Pekka Kuusisto
Aluejohtaja, Luosto-Saariselkä
Lapland Hotels
+358 (0)40 827 5567
pekka.kuusisto@laplandhotels.com

 

Rinnetoiminnot

Tuomo Poukkanen
Rinnetoimenjohtaja
Ylläs Ski
+358 (0)400 746718
tuomo.poukkanen@laplandhotels.com

Juhani Roininen
Rinnetoimenjohtaja
Lapland Ski Resort Ounasvaara
+358 (0)400-629321
juhani.roininen@laplandhotels.com

Aimo Koistinen
Rinnepäällikkö
Lapland Ski Resort Luosto
+358 (0)40 127 3100
aimo.koistinen@laplandhotels.com

Snow Village