Lapland Hotels

Contacts

Booking service

puh. +358 (0)16 3232
Lapland Hotels
Rajantie 20
99300 Muonio
fax +358 (0)16 323 6033
sales@laplandhotels.com
firstname.surname@laplandhotels.com

Sales director

Juha-Pekka Tuominen
tel. +358 (0)40 504 8861
jp(at)laplandhotels.com

Sales manager

Oona Kuru
tel. +358 (0)16 323 6012

Sales manager

Groups, companies

Milla Ylinampa
tel. +358 (0)16 331 1252
milla.ylinampa@laplandhotelsandsafaris.com

Marketing manager

Eine Vaarala 
tel. +358 (0) 40 720 4610

Restaurant operations manager

Tero Mäntykangas
gsm +358 (0)400 891 544

Human resources manager

Taru Tahvanainen
gsm +358 (0) 400 690 543

 

 

 

 

Hotel contacts

Lapland Hotel Bear´s Lodge
tel. +358 (0)16 5300 400
Pohtimolammentie 203
97220 Sinettä
bearslodge@laplandhotels.com

Lapland Hotel Hetta
tel. +358 (0)16 323 700
Ounastie 281
99400 Enontekiö
hetta@laplandhotels.com

Lapland Hotel Kilpis
tel. +358 (0)16 323 300
Käsivarrentie
99490 Kilpisjärvi
kilpis@laplandhotels.com

Lapland Hotel Luostotunturi
tel. +358 (0)16 620 400
Luostontie 1
99555 Luosto
luostotunturi@laplandhotels.com

Lapland Hotel Olos
tel. +358 (0)16 536 111
Oloshotellintie
99300 Muonio
olos@laplandhotels.com

Lapland Hotel Pallas
tel. +358 (0)16 323 355
Pallastunturintie
99330 Pallastunturi
pallas@laplandhotels.com

Lapland Hotel Riekonlinna
tel. +358 (0)16 559 4455
Saariseläntie 13
99830 Saariselkä
riekonlinna@laplandhotels.com

Lapland Hotel Sirkantähti
tel. +358 (0)16 323 500
Levintie 1630
99130 Sirkka
sirkantahti@laplandhotels.com

Lapland Hotel Sky Ounasvaara
tel. +358 (0)16 323 400
Juhannuskalliontie
96400 Rovaniemi
skyhotel@laplandhotels.com

Lapland Hotel Ylläskaltio
tel. +358 (0)16 552 000
Sivulantie 7
95970 Äkäslompolo
yllaskaltio@laplandhotels.com

Lapland Hotel Äkäshotelli
tel. +358 (0)16 553 000
Äkäsentie 10
95970 Äkäslompolo
akashotel@laplandhotels.com

Boka din semester i Lappland

LaplandClub

Lapland Club är det bästa sättet att få information om aktuella evenemang på Lapplands populäraste semesterorter! Som medlem får du tillgång till de förmåner och erbjudanden som passar just dig. Du får även information om aktuella kampanjer och uppkommande evenemang i Lappland före alla andra.

Gå till Lapland Club och läs mer